verze pro tisk

Bamberk - jedno z nejkrásnějších měst, které lze v Německu spatřit

24. červen 2014 Reklama

Bamberk (německy Bamberg) je starobylé německé město, které se nachází v úrodném údolí mezi dvěma rameny řeky Regnitz v Bavorsku a v jihovýchodní části Německa. Jde o velmi krásné městečko, jehož historický obraz se utvářel více než tisíc let. Bamberk má také světovou raritu v podobě původně gotické stavby radnice, která se nachází na mostě uprostřed řeky. Bamberk je od roku 1993 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

zdroj Wikipediazdroj Wikipedia

Historické město

Město Bamberk tvoří největší historické jádro v Evropě, které se dochovalo bez poškození dodnes. Více než 2400 památkově chráněných domů a několik staletí stará čtvrť Gärtnerviertel vytvářejí skutečné mistrovské dílo. Fasády jsou zdobené překrásnými ornamenty, bohatými dekoracemi a jedinečnými detaily.

Toto starobylé císařské a biskupské město bylo, obdobně jako Řím, vystavěno na sedmi pahorcích. Bamberk představuje jakési umělecké dílo z období mezi středověkem a měšťanským barokem. Ve své původní podobě se dochovalo historické jádro města, které se skládá ze tří historických center: Bergstadt, Inselstadt a Gärtnerstadt.

Dominantou města je dóm sv. Petra a sv. Jiří. Tyto císařské dómy vyčnívají svými čtyřmi věžemi a uvnitř se nachází jezdecká socha, hrobka jediného panovnického císařského páru Svaté říše římské – Jindřicha II a Kunhuty. Dále je zde k vidění také hrobka papeže Klementa II., což je jediná papežská hrobka v Německu.

Město, které vás okouzlí

Na svou bohatou historii jsou místní občané náležitě pyšní. Většina turistů nevynechá návštěvu překrásného dómu, což je nejznámější atrakce města. Již zmiňovaná jezdecká socha je dosud opředena tajemstvím, neboť se stále neví, o čí sochu vlastně jde.

Pokud město navštívíte, rozhodně ochutnejte místí pivo. V historickém centru je oblíbená hospoda Schlenkerl na Dominikaner Strasse, která pochází již z roku 1405. Naproti vlakovému nádraží se nachází pivovar Maisel, ve kterém se pivo nejen vaří, ale také točí v místní pivovarské restauraci s letní zahrádkou.

Jak se sem dostat?

Autem je to z Prahy do Bamberku asi 350 km. Cesta tedy bude trvat přibližně 3,5 hodiny a pojedete směrem na Rozvadov, Norimberk. Turistické stránky, které jsou také v angličtině a francouzštině najdete na www.bamberg.info a dozvíte se zde mnoho zajímavostí.

Informace pro turisty

Zažijte to jedinečné kouzlo světového kulturního dědictví a zúčastněte se každodenní dvouhodinové prohlídky městem. Poznejte stavební sloh a celkový charakter Bamberku, dále pak mnoho významných stavebních památek, umělecká díla a další. Prohlídka začíná od dubna do října denně v 10:30 a ve 14 hodin, listopad až březen pak ve 14 hodin každý den. Dospělí zaplatí vstupné 7 Euro a zlevněné vstupné činí 4 Euro.

 

 

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Autor Martina Richterová

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze. Psaní se věnuje dva roky. Mezi hlavní zájmy patří čtení, cestování. Je maminkou tříletého syna.


Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Středověké město Rhodos – co vše zde můžete spatřit?

Středověké město Rhodos – co vše zde můžete spatřit?

Město Rhodos se nachází v severní části stejnojmenného ostrova. Je hojně navštěvované turisty, neboť se zde nachází celá řada významných památek. Staré město obklopujímohutné středověké hradby. Lze dokonce říci, že jde o jedno z nejvýznamnějších historických míst na světě. Pokud se chystáte na Rhodo…

Poznejte jeden z nejkrásnějších zámků ve Francii Fontainebleau

Poznejte jeden z nejkrásnějších zámků ve Francii Fontainebleau

Přibližně 60 kilometrů na jih od Paříže leží malé městečko Fontainebleau. Toto město je známé nejen svými rozsáhlými lesy, ale zejména velice malebným zámkem Chateau de Fontainebleau. Tento zámek patří k nejrozsáhlejším a zároveň nejkrásnějším stavbám ve Francii. Kdysi dávno byl zámek obýván významn…


Poutní kostel „U zbičovaného spasitele“ v Německu

Poutní kostel „U zbičovaného spasitele“ v Německu

V Německu se nachází mnoho významných památek, mezi které řadíme také poutní kostel ve Wies u Steingadenu. Jde o jeden z nejvýznamnějších rokokových kostelů na celém světě. Uprostřed chrámu lze spatřit postavu mučeného Krista, tedy zbičovaného spasitele. Odtud pochází název. Existuje pověst, která p…

Ravenna – raně křesťanské památky, které vás okouzlí

Ravenna – raně křesťanské památky, které vás okouzlí

Italské město Ravenna se nachází na severu země a jde o hlavní město v oblasti Emilia Romagna. Revenna je také překrásné přístavní město, které se rozkládá u pobřeží Jaderského moře. Turisté zde mohou obdivovat světoznámé raně křesťanské mozaiky, které jsou právem zapsány na seznam světového dědictv…