verze pro tisk

Palác Blenheim vás zve ke své návštěvě

17. červen 2014 Reklama

Tento překrásný palác se nachází nedaleko Oxfordu ve Velké Británii a pochází z 18. století. Jde o velmi zachovalé panské sídlo, které je obklopeno obrovským parkem. Tento park pochází od slavného návrháře „Capability“ Brown. Palác Blenheim je především místo, kde se narodil britský premiér Winston Churchill. Nádherná budova byla v roce 1986 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

zdroj Wikipediazdroj Wikipedia

Střípky z historie

Palác Blenheim se proslavil především tím, že se zde narodil britský premiér Winston Churchil v roce 1874. Tato budova byla postavena mezi léty 1705 až 1724 ve Woodstocku poblíž Oxfordu a to v barokní architektuře. Palác darovala královna Anna vévodovi z Malborough za jeho věrné služby v průběhu války v roce 1704. Velkolepá zahrada je jednou z prvních bylinných zahrad, které byly v Anglii založeny. Vytvořila ji sama královna a bylinky dodávala na výrobu krémů a léčivých mastí.

Zámek Winstona Churchilla

V současné době je sídlo domovem 11. vévody z Malborough a jeho rodiny. Uvnitř paláce se nachází jedinečná sbírka tapiserií, obrazů, nábytku a porcelánu.

V paláci se nachází také stálá výstava Winstona Churchilla, který se zde narodil a během svého života místo pravidelně navštěvoval.

Malebné zahrady

Zahrady, které se nachází v Blenheimu, jsou tematické a přizpůsobují se aktuálnímu ročnímu období. Návštěvníci mohou shlédnout také kaskády, které tvoří schodovitou část zahrady. Jsou zde také další zajímavé dřeviny, jako je červený buk, libanonský cedr a bílá vrba. Vzácné exempláře Arborety keřů a stromů jsou staré stovky let.

Nejromantičtější částí zahrady je zahrada růží. Překrásná vůně se line přes celé léto až do poloviny podzimu. Kolem železných konstrukcí se vinou stovky druhů růží, které tvoří barevný koberec. Tajná zahrada je zahradníkův ráj. Součástí jsou Italské zahrady, ve kterých kvetou fuchsie, pelargonie a růže. Zahrada je dotvořena šplouchající vodou z nedalekého vodopádu a nechybí unikátní labyrint, který je největší na světě. Tajná zahrada je nejnavštěvovanější místo v celém Bleinheim paláci.

Informace pro návštěvníky

Výše vstupného do zahrad a do paláce se odvíjí podle sezóny. Pohybuje se mezi 10 až 18 librami. Jestliže toužíte po romantické svatbě v paláci a nádherné fotce v zahradách, stačí si zarezervovat termín na telefonním čísle 01993 813 874.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Autor Martina Richterová

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze. Psaní se věnuje dva roky. Mezi hlavní zájmy patří čtení, cestování. Je maminkou tříletého syna.


Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Damon

neděle, 9. duben 2017
08:49

Nice answer back in return of this difficulty with genuine arguments and telling everything on the topic of that.


posted by: Damon [Odpovědět]

Čtěte také...

Královský palác v Aranjuezu – spojení historie a malebné přírody

Královský palác v Aranjuezu – spojení historie a malebné přírody

Španělsko nabízí mnoho přírodních i historických krás, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nich je také někdejší královský palác Aranjuez, který se nachází přibližně 50 km od hlavního města – Madridu. Malebná krajina, ve které jsou s přírodou zakomponovány výsledky lidské činnosti, tak čin…

Tower of London, pozoruhodná stavba v Londýně

Tower of London, pozoruhodná stavba v Londýně

Při návštěvě Londýna byste rozhodně neměli vynechat velmi významnou památku, kterou Tower of London nepochybně je. Jde o hrad, který se tyčí nad řekou Temží na východním okraji starých městských hradeb. Stavba je unikátní zejména tím, že se jedná o nejlépe zachovalou středověkou pevnost v zemi. Pro …


Velkolepé královské sídlo El Escorial

Velkolepé královské sídlo El Escorial

Přibližně 50 kilometrů na sever od hlavního města Španělska – Madridu se nachází velkolepé královské sídlo nesoucí honosný název El Escorial. Jde o jeden z nejoblíbenějších a nevyhledávanějších turistických cílů ve Španělsku. Každoročně sem přijíždí obdivovat dílo jedinečné světové architektury až p…

Architektonický skvost Ruska – Petrohrad (část první)

Architektonický skvost Ruska – Petrohrad (část první)

Je neuvěřitelné, že toto druhé největší ruské město bylo založeno před pouhými třemi sty lety. Petrohrad (Sankg Petěnburg) byl založen Petrem I. Velikým, který se snažil přiblížit Rusko k Evropě. Jde o velice malebné a architektonicky rozmanité město. Městu se také přezdívá Benátky severu, neboť zde…