verze pro tisk

Poznejte Národní park Teide

28. srpen 2014 Reklama

Národní park Teide se nachází na oblíbeném kanárském ostrově Tenerife. Jde o nejstarší národní park Španělska, který se stal Národní památkou v roce 1954 a v roce 2007 byl zařazen mezi Světové dědictví UNESCO. Park zaujímá rozlohu 18 900 ha a nachází se v nadmořské výšce 2 000 metrů a více. Zajímavostí je, že v Národním parku Teide se setkáte se čtyřmi teplotními zónami v závislosti na nadmořské výšce. Nejvyšší hora Mount Teide (Pico de Teide) měří 3 718 metrů nad mořem, což je přibližně 7 000 metrů nad dnem Atlantského oceánu a jde také o nejvyšší horu Španělska. Obvod kráteru je 48 km a jde v pořadí o třetí nejvyšší sopku na světě.

zdroj Wikipediazdroj Wikipedia

Nejvyšší španělská hora jako na dlani

Jakmile přistanete na ostrově Tenerife, spatříte vrcholek hory Pico del Teide. Jde o velice zajímavou krajinu, která láká turisty z celého světa. V zimních měsících vás Teide překvapí svou bílou „čepicí“, v létě zde zase krásně hřeje sluníčko. Jen považte, kde jinde můžete spatřit slunce a sníh tak blízko od sebe?

Tato rozlehlá chráněná divočina je domovem nádherných skalních formací, lesů a mnoho druhů zvířat, rostlin a hmyzu. Pico del Teile a národní park Las Canadas tvoří doslova unikátní celek. Někdy se dokonce stane, že se sníh objeví také v níže položené přírodní rezervaci Las Canadas. Jde o skutečně jedinečnou podívanou, která ovšem obvykle netrvá dlouho. Sníh se zde udrží jen krátce. Ovšem pokud máte rádi teplo, lze se ohřát na pláži nebo skočit do vln Atlantiku.

Lze skutečně říci, že během výletu v Národním parku Teide, zažijete téměř všechna roční období. To ovšem není ještě zdaleka všechno, co park nabízí. Na četných turistických stezkách můžete poznat, jak vypadá rozmanitý vulkanický svět, který někdy svítí zeleně, jindy červeně či černě a bíle. Nádherná krajina působí skutečně neodolatelný kouzlem.

Autem, pěšky nebo lanovkou

Pokud se obáváte, že byste celý park pěšky neprošli, můžete si půjčit auto. Přírodní rezervaci lze projet autem a spokojit se pouze s krátkými zastávkami na nejrůznějších vyhlídkách, kterých je skutečně mnoho. Auto také můžete odstavit a projít si pouze lávovou krajinu. Ideální je tedy kombinace auta a pěší túry. Kdo by měl zájem, může se také nechat vyvézt na vrchol lanovkou. U horní stanice se vám naskytne skutečně neobyčejný výhled.

Pokud se vydáte na vrchol Pico del Teide, musíte mít zvláštní povolení, které povoluje jen určitý počet denní počet návštěvníků. Doporučujeme vzít si pevnou nejlépe trekovou obuv a také teplé oblečení. Celý výlet se stane skutečným dobrodružstvím, neboť zažijete jaké to je, když pár stoupá ze země a tajemné mraky kouře vydávají svůj typický sírový zápach. Hned pod vrcholem se nachází ledová jeskyně, ve které se po celý rok drží teplota pod bodem mrazu.

Turistika pro každého

Máte možnost zvolit organizovaný výlet cestovní kanceláří. Nabídku výletu po ostrově dostanete snad v každém hotelu. Toto řešení je asi nejpraktičtější, neboť jde o výlet s průvodcem. Park nabízí mnoho turistických tras pro ty, kteří nemají rádi organizované výlety. Pico de Teide je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů ve Španělsku.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Autor Martina Richterová

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze. Psaní se věnuje dva roky. Mezi hlavní zájmy patří čtení, cestování. Je maminkou tříletého syna.


Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Poznejte jeden z nejkrásnějších zámků ve Francii Fontainebleau

Poznejte jeden z nejkrásnějších zámků ve Francii Fontainebleau

Přibližně 60 kilometrů na jih od Paříže leží malé městečko Fontainebleau. Toto město je známé nejen svými rozsáhlými lesy, ale zejména velice malebným zámkem Chateau de Fontainebleau. Tento zámek patří k nejrozsáhlejším a zároveň nejkrásnějším stavbám ve Francii. Kdysi dávno byl zámek obýván významn…

Poznejte Neapol na vlastní oči

Poznejte Neapol na vlastní oči

Neapol patří mezi nejznámější a nejkrásnější města v Itálii. Zároveň se jedná o hlavní město Kampánie a také jedno z nejstarších měst na světě. Není divu, že toto město láká turisty z celého světa. V Neapoli žije přibližně 3 milióny obyvatel. Nejvíce lákavé je však samotné jádro město, které oplývá …


Poznejte obdivuhodný hrad Malbork

Poznejte obdivuhodný hrad Malbork

Polsko nabízí mnoho památek a zajímavostí. Mezi nejoblíbenější památky patří hrad Malbork, který se nachází přibližně 60 kilometrů jihozápadně od města Gdaňsk. Hrad můžete znát také pod názvem Marienburg, neboť takto zní název v němčině. Již na první pohled je zřejmé, že to není pouze obyčejný hrad.…

Poznejte impozantní katedrálu a hrad ve městě Durham

Poznejte impozantní katedrálu a hrad ve městě Durham

Velká Británie představuje mnoho velice zajímavých památek, hrad a katedrála ve městě Durham mezi ně rozhodně patří. Toto významné město se nachází na severovýchodě Anglie. Nad řekou Wear na nejvyšším místě tohoto města se tyčí nádherná katedrála, kterou mnozí považují za nejhezčí v celé Anglii. Nap…