verze pro tisk

Poznejte Neapol na vlastní oči

18. listopad 2014 Reklama

Neapol patří mezi nejznámější a nejkrásnější města v Itálii. Zároveň se jedná o hlavní město Kampánie a také jedno z nejstarších měst na světě. Není divu, že toto město láká turisty z celého světa. V Neapoli žije přibližně 3 milióny obyvatel. Nejvíce lákavé je však samotné jádro město, které oplývá neobyčejnými historickými památkami. Zdejší památky se staly symbolem celé Itálie, kdo by neznal Pompeje či královskou rezidenci Caserta. Historické centrum Neapole bylo v roce 1995 zařazeno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Neapol se rozléhá v Neapolském zálivu mezi Vesuvem a vulkanickým územím Campi Flegrei.

zdroj Wikipediazdroj Wikipedia

Nejznámější činná sopka v Evropě

Pouhých 9 kilometrů od Neapole se nachází nejznámější činná sopka v Evropě – Vesuv. Protože je tak blízko od města, představuje pro tamní obyvatele neustálou hrozbu. V nejvyšším místě je sopka vysoká až 1281 metrů. Na sopku se můžete podívat i zblízka, lze se dokonce dostat na samotný okraj kráteru a pozorovat unikající kouře. Zároveň je odtud překrásný výhled na Neapolský záliv. Největší a nejničivější erupce sopky proběhla v roce 79 n. l. Tato erupce doslova srovnala se zemí bájné Pompeje. Další významná erupce proběhla v roce 1944, kdy se sopky uniklo malé množství lávy a velký oblak sopečných plynů.

Neapolské památky

V Neapoli se nachází mnoho zajímavých a významných památek. Jednou z nich je nepochybně Národní archeologické muzeum, které původně sloužilo jako Neapolská univerzita. V muzeu se dodnes uchovávají nejrůznější archeologické nálezy a vykopávky, které pochází například ze zničených Pompejí. Jistě vás zaujme také sbírka nástěnných maleb a mozaik.

Neapol je známá také svými kostely a hrady. Mezi nejznámější z nich patří Castel Nuovo, který se nachází u náměstí Piazza Municipio. Zde si můžete prohlédnout také neapolskou radnici. Velmi známý je také hrad Castel dell ´Ovo, v překladu jde o Vaječný hrad. Mezi další významné památky patří také hrad sv. Eliáše či Galerie Umberto I. nebo významný Dóm San Gennaro. Za návštěvu jistě také stojí největší operní síň na světě, divadlo San Carlo.

Neapolské hrady dodávají městu historickou atmosféru.

Čas je neúprosný

Podíváte-li se do centra Neapole, ihned vás napadne, jak moc se na tomto městě podepsal čas. První co uvidíte, je spleť úzkých uliček, které jsou plné více či méně chátrajících domů. Tyto domy musely být v minulosti krásné, nyní se však o ně patrně nikdo nestará. Téměř na každém rohu narazíte na kostel. Chvilkami to vypadá, jako by se zde zastavil čas a moderní doba toto město naprosto minula. Můžete spatřit také ženy, které z balkónu spouštějí košíček, do kterého jim trhovci vkládají nákup.

Pokud vás unaví ruch velkoměsta, můžete odjet trajektem na ostrov Capri, který je ztělesněním luxusu a elegance. Cesta trvá přibližně hodinu.

Informace pro turisty

Neapol se nachází v jižní Itálii. Z Prahy do Neapole létá Wizz Air, let trvá přibližně hodinu.  Z letiště se sem dostanete poměrně snadno taxíkem. Můžete si zde také vypůjčit auto nebo skútr, ale počítejte s tím, že doprava v Itálii je skutečně hodně zajímavá. Předpisy zde dodržuje jen málokdo. Pokud si řídit netroufnete, využijte jednoduše hromadné městské dopravy.

Do Pompejí se z centra Neapole dostanete snadno. Stačí, když využijete příměstské dopravy. Nejjednodušší spojení je vlakem. Autobusy vyjíždějí z Neapole směrem k Pompejím či Vesuvu každou chvíli, cena není vysoká, zaplatíte maximálně 3 Eura. Vstup do Pompejí stojí 11 Eur.

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Autor Martina Richterová

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze. Psaní se věnuje dva roky. Mezi hlavní zájmy patří čtení, cestování. Je maminkou tříletého syna.


Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Poznejte Národní park Teide

Poznejte Národní park Teide

Národní park Teide se nachází na oblíbeném kanárském ostrově Tenerife. Jde o nejstarší národní park Španělska, který se stal Národní památkou v roce 1954 a v roce 2007 byl zařazen mezi Světové dědictví UNESCO. Park zaujímá rozlohu 18 900 ha a nachází se v nadmořské výšce 2 000 metrů a více. Zajímavo…

Poznejte obdivuhodný hrad Malbork

Poznejte obdivuhodný hrad Malbork

Polsko nabízí mnoho památek a zajímavostí. Mezi nejoblíbenější památky patří hrad Malbork, který se nachází přibližně 60 kilometrů jihozápadně od města Gdaňsk. Hrad můžete znát také pod názvem Marienburg, neboť takto zní název v němčině. Již na první pohled je zřejmé, že to není pouze obyčejný hrad.…


Poznejte jeden z nejkrásnějších zámků ve Francii Fontainebleau

Poznejte jeden z nejkrásnějších zámků ve Francii Fontainebleau

Přibližně 60 kilometrů na jih od Paříže leží malé městečko Fontainebleau. Toto město je známé nejen svými rozsáhlými lesy, ale zejména velice malebným zámkem Chateau de Fontainebleau. Tento zámek patří k nejrozsáhlejším a zároveň nejkrásnějším stavbám ve Francii. Kdysi dávno byl zámek obýván významn…

Poznejte impozantní katedrálu a hrad ve městě Durham

Poznejte impozantní katedrálu a hrad ve městě Durham

Velká Británie představuje mnoho velice zajímavých památek, hrad a katedrála ve městě Durham mezi ně rozhodně patří. Toto významné město se nachází na severovýchodě Anglie. Nad řekou Wear na nejvyšším místě tohoto města se tyčí nádherná katedrála, kterou mnozí považují za nejhezčí v celé Anglii. Nap…